Sözcü Gazetesi'nden sürpriz ayrılık! Hangi deneyimli isim veda etti? (Medyaradar/Özel)

Sözcü Gazetesi'nde yıl sonu başlayan işten çıkarmalar devam ediyor.

10 Ocak 2018 Çarşamba, 11:20


Sözcü Gazetesi yılbaşı öncesinde tenkisat depremiyle sarsılmış, gazetenin Ekonomi servisinde editörlük yapan usta gazeteci Hamit Varol ve Engin Esin, editör Tarık Yılmaz, Almanya Servisi'nde görev yapan emektar gazeteci Ramazan Güntay, Okur temsilcisi Atilla Hamzaçebi, Foto muhabiri Mert Arıslan, muhabir Ayhan Bel, Sorumlu Müdür Sami Erdoğan, adliye muhabiri Yalçın Bel ile Sözcü'nün magazin muhabiri Edda Sönmez ile yollar ayrılmıştı.

Bu ayrılıklara bir isim daha eklendi. Sözcü Gazetesi'nde 6 yıla yakın süredir görev yapan deneyimli isim Murat Aydın da gazeteyle yollarını ayırdı.

Aydın Sözcü Gazetesi'nde gündüz eğitim sayfası editörü olarak çalışırken gece de sayfa editörü ve sorumlusu olarak görev yapıyordu.

35 YILDIR MEDYADA 

1982 yılında Konservetuvarda hazırlık okurken Hâkimiyet Gazetesi’nde gazetecilik meslek hayatına atılan Murat Aydın, sırasıyla Ulusal Basın Ajansı, Sabah Gazetesi, Günaydın Gazetesi, Bugün Gazetesi(Sabah bünyesindeki), Sabah Gazetesi, AVT, Akşam Gazetesi, HBB, Ortadoğu, Radikal gazetelerinde çalıştı. aydınSes Medya Eğitim Gıda  ve İnşaat San. Ticaret Ltd. Şti’yi kurdu. 2011 yılında gelen teklif üzerine Yurt Gazetesi'ne dönen Aydın ardından Sözcü Gazetesi'ne geçmişti.MEDYARADAR/ÖZEL