O liste tartışma yarattı! Milliyet'ten zorunlu açıklama!

ComScore'un açıkladığı Türkiye'de en çok ziyaret edilen haber portalları listesi tartışma yarattı.

12 Ekim 2017 Perşembe, 15:14


ComScore, internet medyasında Temmuz ve Ağustos ayındaki istatistikleri yansıttığını öne sürdüğü bir rapor yayınladı.Ancak gerçek verileri yansıtmadığı belirtilen bu rapor nedeniyle Hürriyet.com.tr, Comscore hakkında nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunmaya hazırlanırken Milliyet.com.tr'den de "zorunlu açıklama" geldi.

"İnternet sitelerinin ölçümlerini yapan şirketlerin yayınladığı raporlar konusunda, bazı yayın organlarında yer alan yanıltıcı haberlerle ilgili olarak tarafımızca açıklama yapma zorunluluğu ortaya çıkmıştır" diye başlayan açıklamada şöyle denildi:

Milliyet.com.tr olarak Türkiye'nin en çok takip edilen haber sitesi olup, yıllardır bu liderliğimizi kesintisiz bir şekilde sürdürmekteyiz.

Milliyet.com.tr, söz konusu ölçümleme şirketlerinden birinin raporlarını hazırlarken kullandığı metodolojinin kimi parametreleri nedeniyle ortaya tutarsızlıklar çıktığını saptadığı için bu yılın başından beri açıklanan raporlarda yer almama kararı almıştır. Söz konusu tutarsızlıkların giderilmesi için adı geçen şirketle iyi niyet çerçevesinde görüşmelerimizin sürdüğünü de hatırlatırız. Bir diğer ölçüm şirketine göre ise web+mobil platformlarda en yakın rakibimize en az %35 fark atarak açık ara liderliğimizi sürdürmekteyiz.

Eylül 2017'de bir önceki yılın aynı ayına göre %15,51 oranında büyüyen Milliyet.com.tr, Türkiye'nin en büyük haber sitesi olma unvanını taşımaya devam etmektedir.

Doğru ve güvenilir habercilik anlayışı ile takipçilerine haberleri ve tüm gelişmeleri en hızlı şekilde sunan Milliyet.com.tr, hem okuyucularının hem de Reklam verenlerin en iyi deneyimi yaşamalarına odaklanan yayın politikası ile başarılarına yenilerini eklemeyi sürdürecektir.

Bu çerçevede kamuoyunu yanıltıcı bilgilerle yönlendirme niyeti taşıyan her türlü kurum ve kuruluşa karşı tüm yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu da bildirmek zorunlu hale gelmiştir.

Saygılarımızla.

NE OLMUŞTU?

ComScore önceki gün haber ve bilgi sitelerini kapsayan 2 aylık (Temmuz-Ağustos 2017) raporu yayınlamıştı. Buna göre; Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ilk 10 haber sitesi arasında ilk sırada masaüstü bilgisayarlarda Hurriyet.com.tr yer alıyor. Mobilde ise ilk sırada Sozcu.com.tr var...

İşte, masaüstü ve mobilin ilk 10'u:

Masaüstü:Mobil: