Medya dünyasında şok ayrılık! Programlar battı, şirket dağıldı!

Medyaradar'ın tv dünyasını mercek altına alan usta kalemi Ekran Kedisi, iş yapamayan programları yüzünden ayrılan ortakları yazdı.

12 Ekim 2017 Perşembe, 12:16


Medya dünyasının son yıllarda özellikle Fox TV’nin gözde yapım firmalarından olan Karga Film’de ortaklar arasındaki anlaşmazlık sonucunda ayrılık kararı alındı.

İsterseniz size Karga Film’den biraz bahsedeyim:

Karga Film, Kanal D’nin iki eski çalışanı Erhan Öz ve Dilek Dağcıoğlu tarafından kurulan bir firma. TRT 1’e yaptıkları Ana Ocağı programıyla para kazanmaya başlayan firma ardından Fox TV ile olan “ilişkileri” sayesinde bu kanala birçok iş yaptı.

İyi ilişkiler diyorum çünkü yaptıkları işler genelde beklenen başarıyı yakalayamasa da uzun süre devam etti. Buna en iyi örnek Fox TV’de yayınlanan Gardrop Savaşları isimli programdır. Bu sene ise Karga Yapım sezona yine iki “iddialı” işle girdi.

Birincisi Seda Akgül’ün sunduğu ve daha önceki yazılarımda da bahsettiğim mağdur furyası programlardan olan “Ne Seninle Ne Sensiz”di. Tabii program her zamanki gibi istenilen başarıyı yakalayamadı ve Fox TV yönetimi reyting yarışında yenilen bu programın yapım firması olan Karga Film’e yine aynı sunucu ile başka bir iş yaptırma kararı aldı.

Bu kararı TRT alsa yerden yere vurulurdu bu arada. Bu sefer şanslarını Her Şey Gerçek isimli programla deneyen Karga Film, bunda da başarısız olunca program yayından kaldırıldı.

Karga Film’in bu sezon Fox TV’ye yaptığı bir başka “iddialı iş” ise Hande Ataizi’nin sunduğu “Sen İste Yeter” programıydı. Tabii bu programda reyting savaşına dayanamadı ve o da yayından kaldırıldı.

İşte bu sezon yaşanan hayal kırıklıkları Erhan Öz ve Dilek Dağcıoğlu’nun arasını bozdu ve ikili ortaklıktan ayrılma kararı aldı.

Zaten Fox TV’den başka bir kanala iş yapamayan Karga Film’in durumu ise şu anda belirsiz. Ama gelişmeleri takip edip sizlere bildireceğim.Twitter : @ekran_kedisi
ekrankedisi@gmail.com