Astro-Terapist Hülya Nida Şahin'in ilk kitabı raflardaki yerini aldı!

Astro-Terapist Hülya Nida Şahin’in "Ah Zavallı Erkekler" kitabı Ceres Yayınevi etiketiyle okuyucuyla buluştu.

26 Temmuz 2017 Çarşamba, 16:09


Kitapta ilişkiler, evlilik ve aile kurumundaki sorunların neden olduğu, bu konuda ne yapılması gerektiği öykülerle örneklerle anlatılıyor ve var oluşun anne karnında halletmemiz gereken sorunlarına dikkat çekiliyor.

Endüstri Psikolojisi Eğitimi’nden sonra profesyonel hayatta İnsan Kaynakları alanında görev alan, astroloji, şifa, EFT gibi ruhsal değişim çalışmalarıyla dikkat çeken Astro-Terapist Hülya Nida Şahin, birikimleri ve sıra dışı deneyimlerinden ilham alarak yazdığı  “Ah Zavallı Erkekler” adlı ilk kitabı raflarda yerini aldı.

Şahin’in “Sevgi yoktan var edilebilir, var olanı yakıp yıkabilir. Çok masum ya da çok tehlikeli, çok aydınlık ya da çok karanlık, çok sevimli ya da çok itici, çok sığ ya da çok derin olabilir.  İşte, her şekle girebilen bu ışık topuna ANNE denir…” cümleleriyle sevgide sınır tanımayan annelere ithaf ettiği kitap, hayata farklı bir pencereden bakmaya açık herkes için!

"Ne biliyoruz ki?" sorusunun irdelediği kitapta kavramların anlamını hep önceden kazandığına, bize sonradan anlamak, öğrenmek ve uygulamaya koymanın kaldığına dikkat çekiliyor. “Aile, anne, baba, kardeş, arkadaş, sevgi, nefret gerçekten nedir bunlar?  Öz’ü ne?” diye soran Şahin, kitabında hayatın anne karnında başladığına ve doğumun izlerinin bugünlerimize kadar yansıdığına da dikkat çekiyor.

Bilinçaltının ürkütücü bir canavar değil, doğal bir organizma olduğunu ancak bilinçli davranışımızın işe yaramaz duruma girdiğinde tehlikeli olabildiğini söyleyen Şahin, kitabında dönüşmenin sanıldığı gibi kolay bir süreç olmadığını vurgulayarak şöyle diyor: “Anka kuşu gibi ölüp ölüp dirilmek gerekiyor. Yeniden doğmak için. Karanlık bilinmeden aydınlık anlam kazanmıyor. Ve… İnsan ışığı düşünerek değil, karanlığı şuurlu hale getirerek aydınlanabiliyor…”

Hülya Nida Şahin kimdir?
Almanya doğumlu Hülya Nida Şahin, Acıbadem İlkokulu ve Çamlıca Kız Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji (Endüstri Psikolojisi) bölümünü bitirdi. Sonrasında aldığı eğitimlerden bazıları Gestalt terapi eğitimi, Mucize Sırlar Akademi NLP Master Practitioner, Yurdahal  Taran Astroloji temel, ileri seviye ve uzman seviye eğitimi, Glenn Perry Astroart Astroloji okulu Astro/Psikoloji eğitimi olarak sıralanabilir. Devam eden eğitimleri ise özel bir üniversitede Davranış Bilimleri Lisans tamamlama, Psikolog ve Psikiyatr Derneği Biyoloji ve Davranış Psikolojisi eğitimidir.
Hülya Nida Şahir, Sabancı Holding İnsan Kaynakları Bölümü’nde başladığı profesyonel kariyerine Mina Holding İş Geliştirme Uzmanı, Toyota Peugeot İş Geliştirme Uzmanı ve Ruhsal Dönüşüm Atölyesi Kurucu Astro-Terapist olarak devam etti.

Yurt içi ve yurt dışında sayısız seminer ve eğitime katıldı. En çok da hayatın kattığı tecrübeler ile yol almaktadır. Parıltı Görmeyen ve Az Gören Çocuklara Eğitim Destek Derneğini kurup Başkan Yardımcılığını yaptı. Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu'na çok engelli eğitim bölümü, Milli Eğitim Bakanlığı ile dernek üzerinden taleple kaynaştırma eğitimi, ilaç, asansör ve görme engelli kişilerin hayatını kolaylaştıracak kabartma (breyl) harfleri sosyal hayatlarına katma, engelli ebeveynlerine çocuklarının durumuna yönelik destek çalışmalarını yürüttü.

Şu anda toplumun engelli insanlara bakış açısında farkındalık kazandırma amaçlı MUCİZE Yaşamlar Derneği'ni kurma ve oluşum yaratma çalışmalarını yapmaktadır. Astroterapi ile birçok kişiyi şifalandırma ve farkındalık kazandırma, taciz gören çocuk ve kadınlara yönelik gelen desteklerle merkezinde sosyal projeler yürütme gibi konularda yoğunlaşmış durumdadır.